środa, 6 lipca 2011

Operation World War II

      Operation World War II to system bitewny w skali 1:72, który jak sam tytuł wskazuje pozwala na rozgrywanie bitew i potyczek z okresu II wojny światowej, szczególnie z okresu późnego i końcowego wojny. Odwzorowanie modeli na polu bitwy do rzeczywistego stanu wojska wynosi 1:1, a co za tym idzie WYSIWYG (dla niewtajemniczonych-What You See Is What You Get) jest w pełni wymagany. System jest stosunkowo tani- box piechoty: 40-50+ modeli, to koszt 20-30zł (u jednego z producentów 10 modeli zwykłej piechoty można dostać za 8-10zł), pojazdy to z kolei ceny 20-50zł w zależności od producenta (których jest całkiem sporo) i jakości wykonania pojazdu. Dodatkowym plusem systemu jest powszechność modeli- w zasadzie każdy sklep modelarski je posiada, a sklepy internetowe i serwisy aukcyjne oferują wiele różnych wzorów i zestawów modeli.
       Sama rozgrywka jest dość nietypowa bo wymaga (oprócz standardowych przyborów jak: modele, miarka, kostki czy makiety) talii specjalnych kart, których wykładanie decyduje o rozkazie dla naszych jendostek i o kolejności ich wykonywania (brak tur gry, jak to jest w innych systemach). Daje to możliwość m.in: wykonywania kontrakcji, ale także pozwala graczom na równoczesną grę i wspólną zabawę.
       Z głównych 4 armii: Niemiec, ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii na start zdecydowałem się na armię ZSRR- kontynuując zbieranie modlei tej armii w róznych skalach i do różnych systemów.

Stan mojej armii ZSRR na dzień dzisiejszy:

Piechota:

Assault Company:
-Company Command Group
-2xAssault sections

Łącznie 23 modele


Rifle Company:
Company Command Group

2x Rifle Platoon:
-Rifle Command Gruop
-3xRifle Squad

1xMachine Gun Platoon:
-Machine Gun Command Group
-3xMachine Gun Squads

Łącznie: 89 modeli


Pojazdy:

1x T-34/76
2x ISU122
1x Ba-10
2x T-26

 Łącznie 6 modeli

Czekam na paczkę z modelami, z której będzie:
1xAssault Section- 9 modeli
1xMachine Gun Platoon-18 modeli
1x Anti-Tank Platoon: 2xAnti-tank guns: 2x45mm i 1x57mm
1x transporter GAZ
1x Mortar Platoon- 39 modeli

Całość daje armie na około 4000 punktów, oczywiście w zależności od uzbrojenia i ulepszeń. Ta sama lista oraz moja lista planów zakupowych została zamieszczona na forum Strategie.
Zapraszam na to forum wszystkich, których zaciekawił ten wstęp do OWW2, a którzy chcieliby więcej informacji na ten temat jak chociażby dodatkowe army listy np. Japonii bądź Niemiec i Polski z '39.

Mam nadzieję, że niebawem pojawi się wiecej zdjęć moich modeli, ale najpierw muszę skończyć kilka zamówień i odpocząć po skończonej sesji ;)- Wakacje uważam za rozpoczęte!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz