sobota, 30 lipca 2011

Przestój

Wakacje wakacje.. Najlepszy modelarski czas na prace zważywszy na to, że pogoda nie sprzyja wypoczynkowi na dworze. Jednak nie mam czasu rozwijać projektów jakie sobie rozpisałem na najbliższy czas. Parę zamówień malowania i nie ma czasu na własne projekty. Dodatkowo od 19 sierpnia jestem w Hiszpanii w Lloret de Mar, więc prace staną w miejscu, ale odpoczynek też jest potrzebny.

Zostały mi do pomalowania 2 oddziały piechoty szwedzkiej i dragonia do Ogniem i Mieczem, ale niedługo je skończę, więc zacznę swoje projekty, zaczynając od najnowszego- Neuroshimy Tactics

Neuroshima Tactics- NST. Nowy polski system i modele rodzimej produkcji, mechanika w dużej mierze oparta na Infinity z kilkoma smaczkami jak interaktywne pole gry, limitowana amunicja i parę innych.. Zasady są za darmo, a figurki może nie są rewelacyjne i powalające, ale jednak mają swój klimat i urok. Dwanaście modeli jakie na mnie czeka nie powinny być wielkim wyzwaniem i w wolnym czasie zamieszczę ich zdjęcia na blogu, który ciągle jeszcze świeci pustkami, ale cierpliwości!

środa, 6 lipca 2011

Operation World War II

      Operation World War II to system bitewny w skali 1:72, który jak sam tytuł wskazuje pozwala na rozgrywanie bitew i potyczek z okresu II wojny światowej, szczególnie z okresu późnego i końcowego wojny. Odwzorowanie modeli na polu bitwy do rzeczywistego stanu wojska wynosi 1:1, a co za tym idzie WYSIWYG (dla niewtajemniczonych-What You See Is What You Get) jest w pełni wymagany. System jest stosunkowo tani- box piechoty: 40-50+ modeli, to koszt 20-30zł (u jednego z producentów 10 modeli zwykłej piechoty można dostać za 8-10zł), pojazdy to z kolei ceny 20-50zł w zależności od producenta (których jest całkiem sporo) i jakości wykonania pojazdu. Dodatkowym plusem systemu jest powszechność modeli- w zasadzie każdy sklep modelarski je posiada, a sklepy internetowe i serwisy aukcyjne oferują wiele różnych wzorów i zestawów modeli.
       Sama rozgrywka jest dość nietypowa bo wymaga (oprócz standardowych przyborów jak: modele, miarka, kostki czy makiety) talii specjalnych kart, których wykładanie decyduje o rozkazie dla naszych jendostek i o kolejności ich wykonywania (brak tur gry, jak to jest w innych systemach). Daje to możliwość m.in: wykonywania kontrakcji, ale także pozwala graczom na równoczesną grę i wspólną zabawę.
       Z głównych 4 armii: Niemiec, ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii na start zdecydowałem się na armię ZSRR- kontynuując zbieranie modlei tej armii w róznych skalach i do różnych systemów.

Stan mojej armii ZSRR na dzień dzisiejszy:

Piechota:

Assault Company:
-Company Command Group
-2xAssault sections

Łącznie 23 modele


Rifle Company:
Company Command Group

2x Rifle Platoon:
-Rifle Command Gruop
-3xRifle Squad

1xMachine Gun Platoon:
-Machine Gun Command Group
-3xMachine Gun Squads

Łącznie: 89 modeli


Pojazdy:

1x T-34/76
2x ISU122
1x Ba-10
2x T-26

 Łącznie 6 modeli

Czekam na paczkę z modelami, z której będzie:
1xAssault Section- 9 modeli
1xMachine Gun Platoon-18 modeli
1x Anti-Tank Platoon: 2xAnti-tank guns: 2x45mm i 1x57mm
1x transporter GAZ
1x Mortar Platoon- 39 modeli

Całość daje armie na około 4000 punktów, oczywiście w zależności od uzbrojenia i ulepszeń. Ta sama lista oraz moja lista planów zakupowych została zamieszczona na forum Strategie.
Zapraszam na to forum wszystkich, których zaciekawił ten wstęp do OWW2, a którzy chcieliby więcej informacji na ten temat jak chociażby dodatkowe army listy np. Japonii bądź Niemiec i Polski z '39.

Mam nadzieję, że niebawem pojawi się wiecej zdjęć moich modeli, ale najpierw muszę skończyć kilka zamówień i odpocząć po skończonej sesji ;)- Wakacje uważam za rozpoczęte!