środa, 30 listopada 2011

Mad days

W dniach 10-13 listopada w Lublinie miał miejsce Falkon, a w ramach niego równoległa impreza Mad days 2011- pierwsza edycja ogólnopolskiej imprezy, która łączy wszystkie bitewniaki: historyczne, fantasy i SF. Jako zagorzały fan wielu systemów historycznych (i nie tylko) postanowiłem robić szereg pokazów gier: Ogniem i Mieczem, Mein Panzer, OWW2 i Dystopian wars. Ilości pokazów i rozegranych gier nie sposób policzyć, ale całe 4 dni bawiłem się wybornie. Dodatkowo na imprezie można było spotkać się z Konradem Sosińskim i Rafałem Szwelickim- twórcami Ogniem i Mieczem, a także z twórcami innych gier m.in. Umbry Turris.Pokazy okazały się bardzo owocne. Kilku graczy z Lubelszczyzny (i nie tylko) zainteresowało się prezentowanymi przeze mnie systemami.


Teraz parę słów o samej imprezie. Organizacja, była bardzo dobrze przygotowana (może  z wyjątkiem czwartku, kiedy okazało się że lekcje w szkole, której odbywała się impreza kolidowały z możliwością przygotowania sal i stołów do gry, ale opóźnienie nie ostudziło zapału graczy, należy jednak zaznaczyć, że nie wynikało to z winy organizatorów, tylko dyrekcji szkoły). Podczas imprezy odbywało się także wiele pomniejszych rzeczy, turnieje m.in w Infinity, Warhammera 40k i Fantasy Battles, dodatkowo można było spróbować swoich sił w warsztatach malarskich, rzeźbiarskich oraz w  konkursie malarsko-rzeźbiarskim Mater of Imagination (moja skromna praca również została wystawiona, jednak do ideału jeszcze wiele jej brakuje)


Całą imprezę oceniam bardzo pozytywnie i czekam na kolejną edycję. Poniżej kilka zdjęć ze stoiska Wargamera gdzie spędziłem większą część swojego czasu na Mad days:


Zapraszam też do obejrzenia galerii całej imprezy tutaj

wtorek, 22 listopada 2011

Powrót

Wiele się działo ostatnimi czasy pod względem modelarskim, ale niestety bez aparatu niewiele mogę zrobić. Na razie najważniejsza informacja jest taka:

!


Moje modelarskie wyczyny postaram się niebawem stopniowo umieszczać, tym bardziej, ze za nami Falkon 2011 i pierwsza edycja imprezy Mad Days poświęcona tylko grom bitewnym. Relacja wkrótce!